понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 153
home Фудбал

Ливерпул мора да бара нов тренер, Клоп добил понуда која не се одбива!?

Ливерпул мора да бара нов тренер, Клоп добил понуда која не се одбива!?

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ја разгледува можностса да ја преземе германската репрезентација, па поради тоа не ја продолжи соработката со англискиот вицешампион.

Според англиските медиуми, 52-годишниот Клоп донел одлука да го напушти Ливерпул по завршување на договорот, па откако ќе паузира една сезона, тој сака да се врати во татковината, кадешто наводно германскиот Сојуз ќе му понуди да го води националниот тим.

Клоп и претходно кажа дека има време да се разговара за нов договор, па поради тоа не потпишал соработка досега, но останува да видиме што ќе се случи со Германецот на крај.

Локални избори 2021