четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 144
home Фудбал

Ливерпул лесно се справи со Лестер и се искачи на второто место во Премиер лигата

Ливерпул лесно се справи со Лестер и се искачи на второто место во Премиер лигата

Ливерпул синоќа на домашен терен го победи Лестер со 3:0 во 9. коло од Англискиот фудбалски шампионат.

Головите ги постигнаа Џони Еванс (автогол), Диого Жота, Роберто Фирмино.

По овој натпревар, Ливерпул со 20 бода го зазема второто место во поредокот, Лестер со 18 бода е на четвртото место.

Лидер е Тотенхем со 20 бода и подобра гол-разлика од Ливерпул.

Коронавирус