среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Фудбал

Ливерпул лeсно го победи Лидс

Ливерпул лeсно го победи Лидс

Ливерпул им се придружи на Челси и Манчестер јунајтед на врвот на табелата со по 10 бода откако вечерва избранциите на Јирген Клоп со 0-3 триумфираа на незгодното гостување кај Лидс.

Салах го отвори резултатот по 20 минути игра и го постигна погодокот број 100 во Премиерлигата.

Фабињо на стартот од вториот дел зголеми на 0-2, а во финишот од мечот, Мане со својот 10 обид, ја затресе мрежата на домаќините за 0-3.

Натпреварот сепак ќе има мала дамка откако младиот Харви Елиот заработи тешка повреда и беше изнесен на носилки. Струијк доби црвен картон за стартот, па Лидс повеќе од половина час играше со играч помалку.

Локални избори 2021