сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 87
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Ливерпул и Јувентус се договорија: Ван Дијк потпиша за „Старата дама“

Ливерпул и Јувентус се договорија: Ван Дијк потпиша за „Старата дама“

Тренерот на Ливерпул, Јуреген Клоп, на својот Фејсбук профил објави интересна информација.

Имено тој соопшти дека стоперот на Ливерпул, Ван Дијк, ќе премине во редовите на „Старата дама“, за неворојатни 120 милиони фунти.

Но сепак ова е првоаприлска шега, напиша во еден од коментарите Клоп.

Коронавирус