недела, 5. декември 2021. Вести денес: 24
home Фудбал

Ливерпул го претстави гостинскиот дрес и ги изненади навивачите (ФОТО)

Ливерпул го претстави гостинскиот дрес и ги изненади навивачите (ФОТО)

По првиот дрес кој доби голем број позитивни критики, Ливерпул го претстави новиот резервен дрес за 2020/21, кој ги изненади сите.

Станува збор за опрема која многу навивачи ќе ги потсети на сезоната 2008/09, па нема сомнеж дека и тој ќе биде популарен меѓу фановите.

Коронавирус