четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 166
home Фудбал

Ливерпул го победи Манчестер Јунајтед и се врати на врвот во Премиер лигата

Ливерпул го победи Манчестер Јунајтед и се врати на врвот во Премиер лигата

Во дербито на 17 премиерлигашко коло, Ливерпул го совлада Манчестер Јунајтед со 3:1 и повторно е на водечката позиција на табелата.

На другите два неделни натпревара во Англиското фудбалско првенство:
Саутемптон – Арсенал 3:2
Брајтон – Челзи 1:2.

Табела: Ливерпул 45 бода, Манчестер Сити 44, Тотенхем 39, Челзи 37, Арсенал 34.

Коронавирус