среда, 7. декември 2022. Вести денес: 41
home Фудбал

Линекер, Ширер и Фердинанд побудалеа од среќа, погледнете го хаосот во студиото на ББЦ (ВИДЕО)

Линекер, Ширер и Фердинанд побудалеа од среќа, погледнете го хаосот во студиото на ББЦ (ВИДЕО)

Три англиски легенди од три различни генерации, заеднички ја прославија победата на репрезентацијата во дуелот со Германија во осминафиналето на ЕП во фудбал.

Алан Ширер, Гери Линекер и Рио Фердинанд во улога на коментатори на ББЦ полудеа од среќа кога во второто полувреме Рахим Стерлинг го отвори резултатот на Вембли во Лондон.

Qatar 2022