петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Фудбал

Лил заинтересиран за Ренато Санчез

Лил заинтересиран за Ренато Санчез

Францускиот прволигаш Лил сака во своите редови да го види играчот од средниот ред на Баерн, Ренато Санчез, објави „Билд“.

Претходно се појавија информации дека Санчез сака да го напушти германскиот клуб за да добие повеќе минутажа на натпреварите.

Санчез се пресели во Баерн од Бенфика по победата на Еуро 2016 година. Во истата година, тој ја доби наградата „Златно момче“ за најдобар млад играч на годината.

Минатата сезона тој одигра 24 натпревари и постигна два гола.

Qatar 2022