недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Лихштајнер го напушти Аугзбург

Лихштајнер го напушти Аугзбург

Дефанзивецот Стефан Лихштајнер го напушти Аугзбург. Ова го објави самиот фудбалер на својот Твитер.

– Благодарам драги фанови за поддршката. Благодарност до мојот тим. Беше забавно со вас. Ви посакувам се најдобро за иднината, напиша Лихштајнер.

Лихштајнер играше за бундеслигашот од летото 2019 година. Во сезоната 2019/2020, тој настапи на 20 натпревари во германскиот шампионат.

Коронавирус