среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Левандовски стана магистер по физичко образование

Левандовски стана магистер по физичко образование

Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски стана магистер по физичко образование на Универзитетот за спорт и образование во Полска.

Во 2017 година, фудбалерот помина курсеви за физичко образование и администрација, пренесува „La Otra Cara Deporte“.

Левандовски одигра 47 натпревари и постигна 55 голови во сезоната 2019/20. Полјакот стана најдобар стрелец на Баерн, освојувач на Суперкупот на Европа, германски шампион, шампион во Лигата на шампионите и најдобар стрелец на турнирот, како и најдобар напаѓач и играч на УЕФА на годината.

Коронавирус