петок, 20. мај 2022. Вести денес: 121
home Фудбал

Левандовски нема да потпише нов договор со Баерн Минхен

Левандовски нема да потпише нов договор со Баерн Минхен

Полскиот фудбалски репрезентативец Роберт Левандовски ќе го напушти клубот најдоцна до летото 2023 кога му истекува важечкиот договор.

Спорт 1 повикувајќи се на свои извори, ја потврдува оваа информација. Првите луѓе на германскиот шампион досега секогаш велеа дека одбиваат да се разделат со 33-годишниот напаѓач, кој постигна 343 гола за баварскиот клуб од 2014 година.

Но, доколку, според германските медиуми, не биде продаден ова лето, тоа би значело дека следното лето Полјакот фудбалерот си заминува бесплатно.

Коронавирус