недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Фудбал

Лео Меси го постигна својот прв гол во дресот на ПСЖ (ВИДЕО)

Лео Меси го постигна својот прв гол во дресот на ПСЖ (ВИДЕО)

Аргентинскиот фудбалер Лео Меси  во својот втор меч во дресот на ПСЖ во Лигата на Шампионите го постигна својот прв погодок за „светците“, и тоа против Манчестер Сити на неговиот фудбалски тренер Пеп Гвардиола.

ПСЖ по почетното водство се повлече и чекаше шанса од противнапад, а токму по една таква ситуација Меси одлично повлече, па по извонредната повратна топка од Мбапе маестрално стрелаше во горниот агол од голот на Едерсон.

Коронавирус