четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 114
home Фудбал

Легендите на Реал Мадрид подобри од Барселона во дуелот во Тел Авив

Легендите на Реал Мадрид подобри од Барселона во дуелот во Тел Авив

Легедите на Барселона и Реал Мадрид вчера одиграа пријателски натпревар во Тел Авив со публика на трибините.

На крајот победија „кралевите“ со 3:2. Големо внимание привлече Роналдињо со неговите препознатливи потези.

Беше вистинско уживање да се гледаат такви легенди повторно на теренот, а некои од нив покажаа дека се уште имаат магија во своите нозе.

Коронавирус