четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 43
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Легендата на Бразил во љубовна врска со 22 години помлада манекенка (ФОТО)

Легендата на Бразил во љубовна врска со 22 години помлада манекенка (ФОТО)

Легендата на Бразил, Ромарио од фудбалот се тргна на 43 годишна возраст. Поранешниот напаѓач на Барселона, ПСВ и многу други клубови во последно е доста активен, но овојпат не во фудбалот туку во полето на љубовта.

Имено, 53-годишниот поранешен фудбалер е во врска со бразилскиот модел Ана Кролине Назарио, која од него е помала цели 22 години.

Инаку, популарната моделка е доста активна и на социјалните мрежи, а последно го објави следниот статус: “Срце, во животот ништо не е случајно, се се случува со причина. Луѓето влегуват во нашите животи поради одредени причини и да не научат нешто,а ти ме научи да сакам. Само јас знам што чуствувам за тебе’, пишува во нејзиниот статус сексапилната манекенка, кој што е наменет за легентата на Бразил.

Коронавирус