понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Фудбал

Легендарниот Французин пред нов ангажман: Виеира станува тренер на премиерлигаш

Легендарниот Французин пред нов ангажман: Виеира станува тренер на премиерлигаш

Легендарниот репрезентативец на Франција и фудбалска икона на Арсенал, Патрик Виеира, наскоро ви требало да седне на клупата на Кристал Палас, тврдат англиските медиуми.

Тој е уште едно до имињата кои се поврзанувани со клупата на клубот од Селхарст парк, откако замина во пензија Рој Хоџсон. Според медиумите на Островот, договорот со Виеира би требало да биде завршено до крајот на неделава, кога е закажан собирот на тимот.

Како тренер Виеира ги водеше Њујорк Сити и Ница, а претходно работеше во школата на Манчестер Сити.

Коронавирус