понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 59
home Фудбал

Лаутаро побара од Интер да ги отфрли предлозите на Сити и ПСЖ, сака да оди во Барселона

Лаутаро побара од Интер да ги отфрли предлозите на Сити и ПСЖ, сака да оди во Барселона

Напаѓачот Лаутаро Мартинез сака да замине во Барселона. Како што е објавено на насловната страница на „Мундо Депортиво“, Лаутаро побара од Интер да ги отфрли предлозите за трансфер добиени од Манчестер сити и ПСЖ.

Аргентинецот им порача на претставниците на клубот дека Интер да не ги разгледува понудите од другите тимови.

Барселона веќе подолго време работи на трансферот на Лаутаро и сега се обидува да преговара со Интер за условите за трансфер на играчот.

Претходно излегоа информации дека Барса е подготвена да му дава плата на Лаутаро 10 милиони евра годишно.

Оваа сезона Мартинез настапи на 22 натпревари во Серија А за Интер, постигнувајќи 11 голови и четири асистенции.

Коронавирус