четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 184
home Фудбал

Лапорта за преговорите со Меси: Сè тече добро

Лапорта за преговорите со Меси: Сè тече добро

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта е оптимист во врска со преговорите за нов договор со Лионел Меси.

– Сè е во ред, кусо одговори менаџерот, на новинарско прашања во врска со преговорите со Аргентинецот.

Претходно се дозна дека Барселона треба да ја намали платата на 174 милиони евра по продажбата на Фирпо, со цел да потпише нов договор со Меси.

Договорот на Меси со Барселона истече на 30 јуни.