сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 58
Во живо

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: Гоце е Македонија

home Фудбал

Лапорта откри како напредуваат преговорите за нов договор со Меси

Лапорта откри како напредуваат преговорите за нов договор со Меси

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта ја прокоментира ситуацијата со новиот договор на напаѓачот Лионел Меси.

– Процесот на продолжување на договорот со Меси напредува добро, го цитираше Лапорта новинарот Фабрицио Романо на Твитер.

Претходниот договор на Меси со Барселона истече на 1 јули. Триесет и четиригодишниот Аргентинец, кој игра за каталонскиот клуб од 2000 година, во моментов е слободен агент.

На 10 јули се појави информација дека договорот, кој ќе се пресметува за две години, ќе биде потпишан неколку дена по завршувањето на Купот на Америка.