четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 56
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Фудбал

Лампард се враќа во Премиер лигата

Лампард се враќа во Премиер лигата

Англиската фудбалска легенда Френк Лампард доби отказ од Челзи , а за неговиот потпис постои интерес од Премиер лигата поточно од Кристал Палас,

Овој тим планира да го раскине договорот со Рој Хоџсон по крајот на сезоната, а прв пик е токму младиот стратег Лампард.

Лампард тренерското искуство почна да го собира во Дерби, додека во Челзи беше до месец јануари кога следеше раскин на договорот, а него го наследи Томас Тухел.