среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Лампард не го пушти Канте на свадба кај пријател, фудбалерот размислува да го напушти клубот

Лампард не го пушти Канте на свадба кај пријател, фудбалерот размислува да го напушти клубот

Играчот за врска на Челзи, Н’Голо Канте размислува да го напушти лондонскиот клуб, пренесува „The Athletic“.

Претходно, 29-годишниот Французин побара од главниот тренер на тимот, Френк Лампард, да го напушти клубот на еден ден поради венчавката на еден пријател, но беше одбиен.

Оваа одлука може да влијае на односот на Канте при изборот на тимот во неговата идна кариера.

Да потсетиме дека Канте игра во лондонскиот клуб од 2016 година, неговиот сегашен договор важи до летото 2023 година.

Фудбалерот оваа сезона одигра четири натпревари во Премиер лигата.

Коронавирус