недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Фудбал

Лаказет не сака да го продолжи договорот со Арсенал

Лаказет не сака да го продолжи договорот со Арсенал

Напаѓачот на Арсенал, Александар Лаказет не планира да го продолжи договорот со клубот. Според „le10sport“преговорите за продолжување на договорот со 30-годишниот Французин се неуспешни, и затоа веројатноста фудбалерот да го напушти клубот расте.

Се појавија гласини дека играчот може да се пресели во Атлетико на слободен трансфер следното лето.

Лаказет игра за Арсенал од летото 2017 година. Во сезоната 2021/22, напаѓачот одигра три натпревари за „Топџиите“, постигна два гола и една асистенција.

Актуелниот договор на играчот е со важност до крајот на јуни 2022 година

Локални избори 2021