недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Лајпциг преку Хамбургер до историско финалето во германскиот куп

Лајпциг преку Хамбургер до историско финалето во германскиот куп

Прв финалист во фудбалскиот Куп на Германија е тимот на Лајпциг по победата на гостувањето кај Хамбургер со 3:1.

За Лајпциг ова е најдобар резултат во историјата на националниот куп.

До таков епилогот Лајпциг стигна со головите на Јусуф Поулсен, Василије Јаничиќ и Емил Форсберг.

Единствениот гол за Хамбургер го постигна Бекери Јата.

Во финалето, Лајпциг ќе игра со победникот на средбата Вердер Бремен – Баерн Минхен.

Парламентарни избори 2020