среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Лацио заинтересиран за Дракслер

Лацио заинтересиран за Дракслер

Лацио е заинтересиран за крилото на Пари Сен Жермен, Јулијан Дракслер, пренесува „Кориере дело Спорт“. Германецот не е во плановите на францускиот шампион, кој бара купувач за него. Се тврди дека играчот бил понуден на Интер, Милан и Рома за 15 милиони евра.

Сепак никој од нив не доставил понуда за Дракслер, но Лацио е подготвен да се обиде да го земе 27-годишникот во својот тим. Големиот проблем, сепак, не може да биде трансферната сума, туку платата на Германецот, кој добива 7 милиони евра годишно на „Паркот на принцовите“ и ќе мора да прифати сериозно намалување на платата доколку реши да дојде на „Олимпико“.

Досега, Дракслер наводно ги одбил понудите од Лидс, Баер (Леверкузен) и Херта (Берлин).

Сепак, понудата на Лацио може да го заинтригира, бидејќи тој ќе може да игра со „орлите“ во Лигата на шампионите.

loading...