понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 167
home Фудбал

Лацио се засили со репрезентативец на Косово за 20 милиони евра

Лацио се засили со репрезентативец на Косово за 20 милиони евра

Лацио го потврди трансферот на Ведат Муричи од Фенербахче, косовецот утре оди на медицински прегледи во Рим.

Муричи е напаѓач и според медиумите од Италија, Лацио за него платил 18 милиони евра плус 2 во бонуси.

Клубот од Рим се реши за Муричи во нападот, тој за Фенербахче постигна 17 гола нашто придодаде и 7 асистенции на 36 средби.

Муричи има 26 години, тој е член на репрезентацијата на Косово која е противник на Македонија во полуфиналето на Лигата на нации.

Локални избори 2021