сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Лацио сака да го продолжи договорот со Имобиле

Лацио сака да го продолжи договорот со Имобиле

Италијанскиот фудбалски Лацио има намера да го задржи лидерот на тимот Чиро Имобиле.

Според новинарот Николо Скира, римскиот клуб започнал преговори за продолжување на соработката со напаѓачот до 2024 година. На играчот ќе му биде понудена плата во висина од четири милиони евра годишно.

Лацио исто така сака да го продолжи договорот и со голманот Томас Стракоша до 2025 година за плата од два милиони евра годишно.

Триесетгодишниот Имобиле е предводник на стрелците во Серија А со 27 гола на 26 одиграни натпревари.

Коронавирус