четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 92
home Фудбал

Лацио го наградува Имобиле со нов договор и капитенската лента

Лацио го наградува Имобиле со нов договор и капитенската лента

Лацио има намера да го награди Чиро Имобиле за неговата исклучително силна сезона со нов договор и капитенската екипа, пишува „Газета Дело Спорт“.

Напаѓачот сака да ја заврши кариерата во Рим, а клубот е подготвен да ја исполни неговата желба. Управата ќе му понуди договор до летото 2025 година, кога Имобиле ќе наполни 35 години.

Актуелниот капитен на тимот, Сенад Лулиќ ќе ја предаде лентата, штом договорот на 34-годишниот Бошњак ќе истече на крајот на сезоната.

Во овој шампионат, италијанскиот репрезентативец има импресивни 27 голови и 7 асистенции на 26 натпревари, учествувајќи во 93% од натпреварите на Лацио во Серија „А“.

ЕУРО 2020

Македонија