недела, 5. јули 2020. Вести денес: 115
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Фудбал

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Спортскиот директор на Лацио, Игли Таре, објави дека клубот ќе биде подготвен да го продаде играчот од средниот ред Сергеј Милинковиќ-Савиќ кога ќе се отвори трансфер прозорецот, пренесува „Дејли мејл“.

ПСЖ, Манчестер јунајтед, Челзи и Тотенхем се заинтересирани за српскиот репрезентативец.

Фудбалерот има пет гола и седум асистенции на 31 натпревар за Лацио во сезоната 2019/20.

Порталот Transfermarkt.com ја проценува вредноста на играчот на 64 милиони евра.

Парламентарни избори 2020