вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 110
home Фудбал

Квалификации ЛЕ: Работнички го победи Хонвед во Скопје

Квалификации ЛЕ: Работнички го победи Хонвед во Скопје

Екипата на Работнички го совлада унгарски Хонвед 2:1 (1:1) на ФФМ Тренинг центарот „Петар Милошевски” во Скопје во квалификациите за Лигата на Европа.

Работнички поведе преку Петар Петковски, кој беше прецизен во 34-тата минута.

Гостите израмнија непосредно пред одморот, кога во 45-тата минута, Наѓ постигна гол од речиси триесетина метри.

„Романтичарите“ ја вратија предноста во 60-тата минута, кога погоди Николче Шаркоски, со што го постави и конечниот резултат.

Во финишот добра шанса пропушти Филип Петковски за поголемо водство пред реваншот во Будимпешта, кој е закажан за 17 јули од 18.00 часот.

МИА

Коронавирус