вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Фудбал

Кутињо ќе биде подложен на артроскопска операција, има повреда на менискусот

Кутињо ќе биде подложен на артроскопска операција, има повреда на менискусот

Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Филипе Кутињо се здоби со сериозна повреда на средбата со Еибар во 16. коло од Ла Лига.

Прес-службата на каталонскиот клуб информира за оштетен страничниот менискус на левото колено на играчот. Во наредните денови, Кутињо ќе биде подложен на артроскопска операција.

Претходно се дозна дека доколку на Бразилецот му треба операција, може да пропушти и до 4 месеци.

Оваа сезона Кутињо одигра 14 натпревари за Барселона во сите натпреварувања, постигна три гола и направи две асистенции.

Коронавирус