понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 148
home Фудбал

Куман: Во оваа земја ви даваат црвен картон без причина

Куман: Во оваа земја ви даваат црвен картон без причина

Роналд Куман може да биде отпуштен уште денес бидејќи раководството на Барселона воопшто не е задоволно од игрите на екипата, но ако Холанѓанецот го „преживее“ и ремито со Кадиз, нема да биде на клупата на следниот дуел на Каталонците.

Куман вчера заработи црвен картон во завршницата на мечот против Кадиз и му следи автоматска суспензија, а тој вели дека бил исклучен без причина.

– Во оваа земја ве исклучуваат без причина.

– Сите на стадионот забележаа дека има две топки на теренот, освен судијата. Не се работеше за нервозна реакција, само му посочив на четвртиот судија дека има две топки, – вели Куман.

Барселона во недела го пречекува Леванте од 16:15 часот.

Локални избори 2021