среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 80
home Фудбал

Куман може да го пропушти првиот официјален натпревар на Барселона

Куман може да го пропушти првиот официјален натпревар на Барселона

Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман, може да го пропушти првиот официјален натпревар на тимот во сезоната 2020/21.

Според „Мундо Депортиво“ каталонскиот клуб сè уште не ги договорил условите за раскин на договорот со поранешниот тренер на тимот, Кике Сетиен.

Се известува дека доколку прашањето за обесштетување на специјалистот не се реши пред натпреварот од 1. коло на Шпанското првенство против Виљареал, тогаш Куман нема да може да биде присутен на клупата на Барселона.

Барселона ќе игра со Виљареал на 27 септември. (MИА)

Локални избори 2021