петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 151
home Фудбал

Куман ги обвинува клупските лекари за слабата форма на Барса

Куман ги обвинува клупските лекари за слабата форма на Барса

Во страв од отказ, Роналд Куман искажа незадоволство од работата на медицинскиот персонал на Барселона, по што организирал состанок со докторите и физиотерапевтите, пренесуават шпанските медиуми.

Холанѓанецот на состанокот барал одговор на голем број прашања, поврзани со обновувањето на повредите на одреден број на фудбалери, но и за брзината на нивното опоравување, барајќи од докторите во иднина да даваат прецизна проценка на времето кога тие ќе се вратат на теренот.

Како пример, Куман го дал Педри кој по најновите извештаи нема наскоро да се врати на терените. Од почетокот на сезоната тренерот на Барселона ниту еднаш не можеше да смета на своите најважни фудбалери.