петок, 20. мај 2022. Вести денес: 125
home Фудбал

Кулушевски се сели во Милан

Кулушевски се сели во Милан

Дејан Кулушевски не се наметна во Јувентус по неговиот трансфер вреден 35 милиони евра, па сега од тимот во Торино го нудат на останатите клубови кои би можеле да си го дозволат неговиот потпис.

Според новинарот на „Калчомеркато“, Николо Шира, Кулушевски бил понуден на Милан кој е во потрага по офанзивен играч за врска. Саму Касталјехо веројатно ќе си оди од клубот, а Брахим Дијаз не е константен во своите настапи, па Кулушевски би можел да ги реши проблемите во офанзивата на „росонерите“.

Офанзивецот не би се преселил на перманентна основа на „Сан Сиро“, туку би пристигнал како позајмен фудбалер без право на откуп на неговиот договор.

Коронавирус