сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 57
home Фудбал

Кулушевски сака да замине од Јувентус

Кулушевски сака да замине од Јувентус

Шведскиот фудбалски репрезнетативец со македонско потекло Дејан Кулушевски не е задоволен во Јувентус и побарал трансфер од раководството на клубот.

Кулушевски оваа сезона не добива голема минутажа од Алегри и сериозно размислува да ја промени средината.

Најсилен интерес за него покажуваат Арсенал и Њукасл, кои веќе стапиле во контакт со неговиот агент.