понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 107
home Фудбал

Кулушевски пристигна на лекарски прегледи во Јувентус

Кулушевски пристигна на лекарски прегледи во Јувентус

Швеѓанецот со македонско потекло, Дејан Кулушевски пристигна во Медицинскиот центар Јувентус, каде треба да изврши лекарски преглед. Ова е објавено од голем број медиуми во Италија.

Деветнаесет годишниот Кулушевски е фудбалер на Аталанта, а игра за Парма како позајмен фудбалер.

Оваа сезона тој настапи 19 натпревари за Парма и постигна четири гола со седум асистенции.

Коронавирус