петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 62
home Фудбал

Кристијано со најмногу победи во ЛШ

Кристијано со најмногу победи во ЛШ

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо има најмногу победи во Лигата на шампионите.

Ѕвезда на Реал вчера против Баерн во Минхен стигна до 96.триумф во елитното натпреварување со што го надмина Икер Касијас, кој остана втор со 95 победи во ЛШ.

На вечната листа на фудбалери со најмногу победи во шампионската лига трет е Чави со 91. победа, Раул и Иниеста имаат по 79, Гигс е со 74, Меси е седми со 73,…