среда, 27. мај 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Кристијано Роналдо има големо срце: За ова што го направи сега заслужува наклон до земја (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо има големо срце: За ова што го направи сега заслужува наклон до земја (ВИДЕО)

Покрај тоа што несомнено е одличен фудбалер, еден од најдобрите во историјата на фудбалот, Кристијано Роналдо е и навистина голем човек.

Додека медиумите пишуваат за тоа дека го напушта Реал Мадрид, дека бара нереално покачување на платата и што уште не, Португалецот прави неверојатни работи.

Иако вредно се спрема за претстојното Светско првенство во фудбал, најде време да направи и едно хумано дело. Посети болница во својата татковина во која се лечат деца со посебни потреби и така усреќи многу мали деца.

Тој им подели и подароци, дресови со посвета.

Коронавирус