сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 21
home Фудбал

Кристијано мислеше дека ќе ги избегне правилата, па беше опоменат поради неносење маска (Видео)

Кристијано мислеше дека ќе ги избегне правилата, па беше опоменат поради неносење маска (Видео)

Репрезентацијата на Португалија одигра фуриозен натпревар против Хрватска и славеше со убедливи 4:1 на натпреварот од првото коло од Лигата на Нациите.

На оваа средба шанса за настап не доби Кристијано Роналдо кој натпреварот заедно со своите колеги кои не беа во стартниот состав го гледаше од трибините.

И додека сите носеа заштитни маски, како што важат протоколите за фудбалските натпревари, Роналдо средбата ја следеше безда стави маска на него.

Тоа беше забележано од лицата одговорни за придржувањето до протоколите, па веднаш беше опоменат, по што Роналдо мораше да ја став маската.

Локални избори 2021