недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 54
home Фудбал

Кристијано јуниор го засени својот славен татко: Погледнете ја мајсторијата на синот на Роналдо (ВИДЕО)

Кристијано јуниор го засени својот славен татко: Погледнете ја мајсторијата на синот на Роналдо (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Португалија убедливо го совлада Алжир во Лисабон во четвртокот вечерта во последниот контролен меч пред Мундијалот.

Пред натпреварот на теренот се појави синот на најдобриот португалски фудбалер, Кристијано Роналдо Јуниор.

Момчето си поигра со топката и на ефектен начин ја погоди мрежата.

Сите навивачи беа воодушевени, а таткото Кристијано горд на својот син.

Коронавирус