сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 58
home Фудбал

Кристал Палас потпиша договор со голманот Џонстон

Кристал Палас потпиша договор со голманот Џонстон

ремиерлигашот Кристал Палас потпиша договор со англискиот репрезентативен голман Сем Џонстон на 4 години.

Дваесет и деветгодишниот чувар н амрежата во новиот тим дојде како слободен играч.

Претходно тој одби да го продолжи договорот со Вест Бромвич, бидејќи имал намера да игра во Премиер лигата.

Џонстон минатата сезона одигра 36 натпревари во лигата, при што прими 33 гола. Тој беше повикан и во репрезентацијата на Англија.

Коронавирус