вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 51
home Фудбал

Кришито може да пропушти два месеци поради повреда

Кришито може да пропушти два месеци поради повреда

Фудбалерот на Џенова, Доменико Кришито може да биде надвор од терените следните два месеца. Тој заработи повреда на левиот бутен мускул викендот во натпреварот од 7. коло од италијанскиот шампионат против Милан (1: 2), пренесува „Ла Газета дело Спорт“.

Според лекарите, 32-годишниот дефанзивец ќе пропушти минимум еден месец, а неговото закрепнување може да трае до декември.

Оваа сезона, Кришито има одиграно осум натпревари на сите турнири и постигнато три гола.

Локални избори 2021