вторник, 28. март 2023. Вести денес: 44
home Фудбал

„Кралевите“ со нов проблем, повредата на Варан е посериозна

„Кралевите“ со нов проблем, повредата на Варан е посериозна
A

Фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан се повреди викендов на „Ел Класико“ и предвреме го напушти натпреварот против Барселона.

Реал соопшти дека по денешните детални прегледи било утврдено дека станува збор за потешка повреда на мускулите на десната нога.

За мадридскиот клуб ова е дополнителен проблем откако тренерот Хулен Лопетеги доби отказ по дебаклот против Барселона од 5:1.

Засега не е познато колкав период ќе отсуствува Варан.

loading...