среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 133
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

home Фудбал

„Кралевите“ рутински против Џирона за полуфинале во Кралскиот Куп

„Кралевите“ рутински против Џирона за полуфинале во Кралскиот Куп

Како и што се oчекуваше, Реал Мадрид немаше никакви проблеми ни во реваншот со Џирона , победи 3-1 на гости и со вкупни 7-2 обезбеди полуфинале во Кралскиот Куп.

Бензема беше стрелец на два гола, Љоренте постигна еден, за домашните единствениот гол е дело на Педро Поро.

Покрај Реал, полуфиналисти се и Валенсија, Бетис и Барселона, ждрепката ќе биде одржана денеска, првите мечеви во полуфиналето се играат на 6 февруари, реваншите на 27 истиот месец, финалето се игра на 25 мај во Севиља.

 

Локални избори 2021