среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 74
home Фудбал

„Кралевите“ остануваат „Кралеви“: Реал повторно се искачи на врвот

„Кралевите“ остануваат „Кралеви“: Реал повторно се искачи на врвот

Екипата на Реал Мадрид ја доби битката со Манчестер Јунајтед на последното рангирање кога се во прашање највредните клубови во светот.

„Кралевите“ имаат вредност од 1,42 милијарди фунти, тимот од „Олд Трафорд“ заостанува со 1,27 милијарди, а потоа следува Барселона со 1,2 милијарди.

„Сантијаго Бернабеу“ е лидер меѓу стадионите, а Премиер лигата е најследената лига во Европа.

Најголем напредок во првите 50 има Вулверхемптон, кој стои на 28-та позиција пред екипи како Ајакс, Севиља и Селтик.

Извор: gol.mk

Коронавирус