понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 22
home Фудбал

Ковид -19 пустоши во Наполи

Ковид -19 пустоши во Наполи

Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи објави дека Фабијан Руиз закрепна од коронавирусот, но по таа информација ,стигна друга која објави дека двајца негови играчи имале позитивни тестови на КОВИД-19.

Еден е дефанзивецот Фаузи Гулам а заразен е и стоперот Калиду Кулибали. Сенегалецот засега нема симптоми, но е испратен во изолација каде ќе биде некое време додека не го надмине овој здравствен проблем.

Ова се лоши вести за тренерот Џенаро Гатузо кој ќе мора да наоѓа нови решенија во наредниов период особено за Кулибали кој е најдобриот одбранбен играч на екипата.,а еден од најбараните во Европа.

ЕУРО 2020

Македонија