недела, 24. септември 2023. Вести денес: 17
home Фудбал

Ковач претпазлив пред Бенфика

Ковач претпазлив пред Бенфика

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач е воздржан пред вечерашниот натпревар со Бенфика во Лигата на шампионите.

– Бенфика е рекордер во својата земја по бројот на победи. Минатата сезона тие не остварија резултати според очекуваното, па затоа сега ќе сакаат да започнат успешно во Лигата на шампионите со поддршка на своите навивачи. За нас нема да биде лесно, но ние сме подготвени, изјави Ковач.

Тие се брзи и агресивни. Играат многу добро на свој терен. Сигурно ќе се обидат да дојдат и до трите бода, додаде хрватскиот стручњак.

Натпреварот Бенфика – Баерн ќе започне во 21 часот.