понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Коронавирусот опасност и за Премиер лигата, Арсенал во карантин

Коронавирусот опасност и за Премиер лигата, Арсенал во карантин

Лоша вест од Островот. Вечерашнто дерби во Премиер лигата помеѓу Манчестер Сити и Арсенал е одложено и тоа поради коронавирусот. Имено дел од играчите и раководството на Арсенал на 27 февруари имале контакт со газдата на Олимпијакос, на мечот од Лигата на Европа, кој има коронавирус. Тоа значи дека тие играчи на Арсенал ќе мораат да бидат во карантин најмалку две недели.

Секако дека овој меч бече многу значаен и за Ливерпул, но властите во Англија не сакаат ништо да ризикуваат и го одложија ова дерби. Засега не се напоменива дали некој друг меќ во ПЛ е одложен или ќе се одложи.

Коронавирус