недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 15
home Фудбал

Коронавирус во Реал Мадрид, позитивен миленикот на Зидан

Коронавирус во Реал Мадрид, позитивен миленикот на Зидан

Норвешкиопт вундеркид Мартин Едегор е позитивен на коронавирус, доцна синоќа јавија шпанските медиумите.

Талентираниот играч за врска на Реал Мадрид бил позитивен на тестот за Ковид-19 по натпреварот против Реал Сосиедад овој викенд, што значи дека наредниот период ќе биде во изолација, а не е познато дали уште некој од неговите играчи е заразен.

Интересно е дека овој натпревар за Едегор беше првиот кој го одигра за реал по пет години. Дебитираше како тинејџер, одеше на позајмици и играше за младинскиот тим, а ова лето се врати на „Бернабеу“.

Шпанските медиуми пишуваат дека не е тајна дека веќе станал миленик на Зинедин Зидан кој му ја довери улогата на стартер.

Коронавирус