понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 151
home Фудбал

Коронавирус во Баерн Минхен пред вечерашното дерби во ЛШ, целата екипа на вонредно тестирање

Коронавирус во Баерн Минхен пред вечерашното дерби во ЛШ, целата екипа на вонредно тестирање

На вчерашното тестирање на пред мечот против Атлетико Мадрид, кој е еден вид дерби на вечерта во ЛШ, позитивен тест доби играчот на Баерн Минхен Серж Гнабри. По ова тој замина во изолација, се наоѓа дома, а нема никакви симптоми. Но, проблемот е што вчера тренираше со останатиот дел од екипата, па потоа се покажал позитивен.

Вечерашниот меч не би требало да биде доведен под знак прашалник, но според правилата сега целата екипа во текот на денешниот ден ќе биде повторно тестирана.

Мечот се игра вечерва со почеток во 21:00 часот.

Коронавирус