вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 48
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Корона вирусот влезе и во Барселона: Каталонците потврдија еден заразен фудбалер

Корона вирусот влезе и во Барселона: Каталонците потврдија еден заразен фудбалер

Екипата на Барселона денеска објави дека еден од нивните играчи е заразен со коронавирус.

Каталонците објавија дека еден од деветте фудбалери кои започнале пред сезонска обука е позитивен за Ковид 19.

-Еден од деветте играчи што ја започна претсезоната е позитивен за Ковид-19. Играчот нема симптоми, е во добра здравствена состојба и е на домашен терен. Секој што имал контакт со него се следи, а заразениот играч не бил во контакт со играчи кои патувајќи за Лисабон , се вели во извештајот.

 

Натпреварот помеѓу Барселона и Баерн не е загрозен и тој дефинитивно ќе се игра в петок.